Przenośna strzała świetlna.

Światło strzały widoczne już z odległości 500 m i informujące o konieczności zmiany dotychczasowego pasa jazdy, daje kierowcy wystarczający czas na podjęcie właściwego manewru.

Specyfika:

  • zestaw 8 lamp halogenowych, średnica klosza 200 mm. Strzała połączona jest z akumulatorem kablem 2,5 m
  • montaż na śruby bezpośrednio do płaszczyzny, np. tylna burta skrzyni pojazdu lub na rurze za pomocą obejm żądaną pozycję pracy, jedną z pięciu, ustawia się ręcznie poprzez obrót strzały
  • natężenie emitowanego światła 2500 kandeli
  • częstotliwość błysków 44/min
  • wymiary 1130 x 900 x 240 mm, waga 13 kg

UWAGA!

Oferta sprzedaży lampy halogenowej Konstant-RS-Norm do strzały świetlnej obejmuje lampę kompletną: lampa, żarówka halogenowa, kabel.

tymczasowe-strzala

Przenośna, bezprzewodowa sygnalizacja świetlna.

Przenośną sygnalizację świetlną wykorzystuje się w sytuacjach, gdy ruch pojazdów w przeciwnych kierunkach musi odbywać się alternatywnie, a kierowanie nim nie jest możliwe za pomocą znaków drogowych.

Zestaw obejmuje:

  • 2 sygnalizatory trzykomorowe, ze sterownikami kwarcowymi i osłonami przeciwsłonecznymi
  • 2 wózki z pojemnikami na akumulatory (wózki w wersji ze stali ocynkowanej ogniowo lub z tworzywa sztucznego)
  • pilot uruchamiający i synchronizujący pracę sygnalizacji    

Opis wyrobu:

Sygnalizacja kieruje ruchem w jednym kierunku - ruch pojazdów odbywa się wahadłowo. Współpraca sygnalizatorów, niepołączonych kablem, odbywa się w przedziale odległości 50 - 600 m. Istnieje możliwość wyboru jednego z 20 podstawowych programów czasowych, wprowadzonych przez producenta (różne czasy trwania fazy czerwonej i zielonej).

Dodatkowo można zakodować 30 dalszych programów wg własnych potrzeb, które w każdej chwili - wszystkie lub ich część, można skasować. Przekazywanie programu do drugiego sygnalizatora oraz synchronizacja pracy obydwu sygnalizatorów odbywa się za pomocą pilota. Wyjęcie pilota ze sterownika, po rozpoczęciu pracy systemu w danym programie, chroni sygnalizację przed niepożądanym, innym zaprogramowaniem przez osoby nieupoważnione. Zastosowanie otok kontrastowych zdecydowanie poprawia widoczność emitowanego światła.

Ogólna charakterystyka pracy:

Poszczególne światła sygnalizatora włączają się automatycznie - bez manualnej ingerencji, po uruchomieniu programu. Sygnalizację można zaprogramować tak, żeby na okres weekendu nie emitowała świateł, pozostając jednocześnie w pogotowiu. Każda lampa (soczewka) podlega ciągłej, elektronicznej kontroli, a jakikolwiek błąd pracy jest natychmiast pokazywany na wyświetlaczu - części składowej sterownika. Uszkodzenie czerwonej żarówki powoduje zmianę pracy sygnalizatorów na błyskające żółte.

Napięcie robocze 12V jest na bieżąco kontrolowane przez zestaw. Konieczność wymiany akumulatora (rozładowanie w następstwie pracy) jest sygnalizowana 12 godzin wcześniej. Sterownik ostrzega też natychmiast za pomocą wskaźnika napięcia akumulatora o zbyt dużym lub zbyt małym napięciu (po uruchomieniu właściwego, kontrolnego przycisku). Przerwanie pracy systemu (np. wymiana akumulatora) nie powoduje automatycznego "skasowania" programu sekwencji świateł, w którym pracowała sygnalizacja. Po ponownym włączeniu, system będzie pracował znowu w tym samym programie. Program, po odłączeniu źródła zasilania jest utrzymywany przez tydzień, po czym ulega skasowaniu. Włączenie sygnalizacji po upływie tygodnia wymaga ponownego wprowadzenia programu.

Czas pracy sygnalizatora z akumulatorem 12V 180Ah wynosi ok. 170h (7 dni).

tymczasowe-przenosna

tymczasowe-przenosna1

Przewoźny zestaw ostrzegawczy.

Praktyczny - łatwy w montażu, wygodny do przewożenia w transporcie zestaw jest kombinacją światła, tablicy ostrzegawczej U-26 i znaku A-14. Niezależnie od pory dnia kieruje on ruchem i odpowiednio wcześnie ostrzega kierowców o rodzaju utrudnień. Konstrukcja stalowa, malowana proszkowo. Elementy ruchome (przesuwane) są ocynkowane.

Podpórka w przedniej części zapewnia stabilność urządzenia. Koła z bieżnikiem gumowym. Skrzynka na akumulator (zakup we własnym zakresie). Lico tablicy ostrzegawczej i znaku - bok 1050 mm wykonane jest z folii odblaskowej typu 2. Waga wózka bez elementów ostrzegawczych wynosi 50 kg.
Zestaw obejmuje: wózek, strzałę świetlną z lamp halogenowych, tablicę ostrzegawczą U-26, znak ostrzegawczy A-14.

UWAGA!

Elementy ostrzegawcze na czas transportu są zdemontowane (tablica składana licami do wewnątrz).

tymczasowe-zestaw